10 znakov, ako odlíšiť muža od chlapca

by / 0 Comments / 4980 View / 19/06/2014

Na svete stále žijú skutoční muži. Áno existujú, o tom niet pochýb. Ako teda vznikajú? Jednoducho, časom sa muži odčlenia od chlapcov. A akí sú? Sú zábavnejší, spoľahlivejší a lepší v posteli.

Musíme priznať, že niekedy je zložité na prvý pohľad rozpoznať rozdiely medzi mužom a chlapcom. Tu je zoznam niekoľkých základných znakov, aby ste ich vedeli ľahšie rozoznať:

Muž sa o seba stará, o svoje telo aj myseľ

Jeho telo je jeho chrám a jeho myseľ je jeho kňazom. Žije vlastným náboženstvom, vlastnou filozofiou. Vie, že ak sa chce cítiť dobre, musí byť zdravý. Je ako dobre namazaný stroj, a to zvonku aj zvnútra.

Muž sa nesťažuje, pretože vie, že sťažovanie sa neprináša výsledky

Dospelý muž sa nesťažuje, zažerie sa do veci a prináša výsledky. Sťažovanie sa je pre ufňukancov.

Muž si prizná chybu, ak ju skutočne urobil

Neukazuje prstom na iných, nesnaží sa šikovne vymanévrovať zo situácie. Vie, že mýliť sa je ľudské. Nie je to hanba. Vie, že sa nemôže učiť, ak si odmietne priznať chybu.

Mužov byt vyzerá skutočne ako byt

Nie ako zoo. Nie ako skládka odpadu. Skutočný byt. Nemusí byť nevyhnutne jeho vlastný. Nemusí byť extravagantne zariadený a dokonale usporiadaný, ale určite by malo byť vidieť podlahu.
Dospelí muži si dávajú záležať na tom, aby boli obklopení prostredím, ktoré podporuje aktívny a zdravý životný štýl. Ak je príliš lenivý na to, aby udržiaval svoj priestor čistý, bude príliš lenivý na to, aby udržiaval v poriadku iné dôležité veci vo svojom živote.

To, čo muž robí, robí preto, že to miluje a je schopný motivovať sám seba

Nemôžeme povedať, že muž, ktorý pracuje v McDonald´s nie je dospelý, okrem prípadu, že by mal v pláne tam už ostať. Je to všetko o plánoch. Dospelý muž má plán, ako sa dostať z bodu A do bodu B. Ešte dôležitejšie je, že sa týmto plánom aj riadi.

Muž má svoje priority

Chlapi, ktorí sú v živote stratení, nie sú viac než len chlapcami. Muž má svoje zásady. Ak muž vie, čo od života chce a venuje sa tomu, tak veci, ktoré sú preňho najdôležitejšie, majú jeho pozornosť a starostlivosť.

Muž sa dokáže rozhodnúť

Nie sú potrebné zbytočné konverzácie typu: „Čo chceš robiť?“ „Neviem, to čo ty.“ Ak sa ho opýtate, čo chce, povie vám možnosti, nebude klásť ďalšie otázky, či hrať slovný volejbal.

Keď má muž problém, hovorí o ňom pokojne a jasne

Dospelý muž sa nebude so svojou ženou o všetkom hádať. Nechá si vec prejsť hlavou a potom vyjadrí svoj názor. A to všetko s rešpektom a je vždy otvorený možnosti, vypočuť si váš názor.

Muž nepotrebuje opatrovateľku

Nezáleží na tom, ako veľmi je opitý, nezáleží na situácii… Ale ak je muž schopný postarať sa sám o seba, je to dospelý muž.
Ak potrebuje aby sa o neho niekto postaral po tom, čo sa vráti po nočnom záťahu domov, alebo potrebuje, aby ho žena “držala na uzde“, aby nespravil nejakú hlúposť, potom je ešte stále chlapcom.

Muž sa stará sa o svojich blízkych

Sú preňho súčasťou jeho života. Stará sa o to, aby sa mali čo najlepšie a pomáha im bezohľadu na to, či z toho niečo bude mať alebo nie.