5 stranok vasej minulosti

5 stránok vašej minulosti, ktorých sa musíte vzdať

by / 0 Comments / 1123 View / 30/08/2014

Nikdy sa nedržte svojej minulosti. Ako sa vraví, všetci sme ako “nedokončení práca”. Avšak ste si istí, že naozaj postupujete?

Postup je vážnym záväzkom. Postupovať však nebudete, pokiaľ nie ste ochotní a pripravení nechať vašu minulosť, skutočne nechať svoju minulosť za sebou a kým nedovolíte aby váš život, išiel svojou cestou. Ukončite teda to vyčerpávajúce sa znepokojovanie o tom, ako váš život bude postupovať.

Miesto toho, naučte sa nechať to, čo vás ťahá ku dnu a naopak začnite šplhať nahor, aby ste sa stali lepšou verziou samého seba.

Staré spory

Rozpory sú v živote preto, aby sme vďaka nim rástli. Nie sú tu len preto, aby sme pre nich trpeli, ale aby nám tiež pomohli sa učiť a pomohli nám rásť. Kedykoľvek sa budete chcieť vzdať, spýtajte sa najprv sami seba, či chcete stagnovať na mieste alebo sa chcete niekam pohnúť. Nestagnujte, namiesto toho bojujte aj napriek tomu, že to bolí.

Byť pripravení čeliť zatvoreným dverám, zlyhaniam, nesprávnym zmenám a trápnym skúsenostiam je jediný spôsob, ako sa z nich poučiť. Len potom môžete byť pripravení na veci, ktoré vám život ponúkne. Vidieť za každý spor hľadaním dôvodov, prečo sa to vlastne deje a ako sa z toho máme poučiť.

Spory nie sú trvalé. Postupom času a vďaka odhodlaniu nad nimi zvíťazíte. Premeňte ich na zbrane, vďaka ktorým budete silnejší, múdrejší a odvážnejší, keď budete čeliť životným prekážkam.

Rany zo svojej minulosti

Dlhujete sami sebe, aby ste odpustli všetkým, ktorí vám ublížili a nechať všetku tú bolesť, ktorú vám spôsobili tak.

Odpustenie nie je len niečo, čo môžete dať osobe, ktorej odpúšťate, ale je to niečo, čo môžete darovať sami sebe. Pomaly sa naučte vidieť veci z inej perspektívy a konať s ľahším srdcom.
Odpustenie je niečo ako vyprázdniť šálku a naplniť ju niečím lepším. Viac než ktokoľvek iný, ste to vy, kto z toho bude žať plody.

Odpustenie je vo vás a oslobodí vás z tých najsilnejších reťazí. Láme aj tie najtvrdšie srdcia a lieči aj tie najhlbšie rany. Nechajte bolesť tak a čeľte zajtrajškom s vierou v dobré veci.

Vaše minulé chyby

Niekedy potrebujeme odpustiť aj sami sebe. Nechajte odísť všetku vinu a bolesť, ktorú ste spôsobili, či už vám samým alebo iným, tak ako aj všetky hlúposti, ktoré ste kedysi urobili.
Jediným spôsobom, ako začať odznova je, keď budete schopní zabudnúť na vaše chyby a nedostatky z minulosti.

Verte tomu, že sa môžete zmeniť, že dnes budú veci lepšie a vy už viac nezlyháte. Verte, že príležitosti budú prichádzať a že budú tie správne. Ak sa nechcete naučiť odpustiť sami sebe, nikdy nebudete veriť žiadnej z vašich schopností.

Vaše úspechy v minulosti

Niekedy vás vaše úspechy odstavia od snahy, byť lepšími a od objavovania vášho ďalšieho potenciálu. Vaše úspechy sú len časť z vás samých, nie sú všetkým čo ste. Pozrite sa sami na seba, či ste tou istou osobou, ktorou ste boli pred vašimi úspechmi. Vedieť ako zaobchádzať s úspechom, je znakom zrelosti, pretože nenechávate veci, ktoré robíte, aby vás aj charakterizovali. Znamená to, že ich nerobíte pre “svetlá reflektorov”, ale pre skúsenosti.

Buďte vďační za všetko, čo ste dokázali, ale nenechajte, aby vám to príliš stúplo do hlavy. Vždy buďte vďační, ale nie namyslení.

Vyberte si svoju budúcnosť bez ohľadu na minulosť

Nový začiatok niečo stojí. Musíte niečo skončiť predtým, než začnete niečo ďalšie. Otázkou je: “O koľko sa chcete pohnúť vpred?”. Vždy máte na výber, môžete žiť v minulosti, alebo sa zameriate na niečo, čo je pred vami. Premýšľajte o veciach, ktorými ste prešli a rozhodnite sa, čo v živote chcete.

Ak tak neurobíte, tak ako môžeťe opustiť svoju minulosť a začať realizovať nové správne začiatky? Minulosť je práve len to, nemôžete na nej už nič zmeniť, na rozdiel od budúcnosti, kde vaše šance len tak rastú.

Väčšinu života máte len jednu šancu, na ktorú nie ste pripravení, pretože sa stále staráte o tú”tiaž z vašej minulosti a strácate tým kopu príležitostí. Nechajte svoje minulé skúsenosti za sebou. Len si vezmite ponaučenie z toho, čo ste sa naučili a z osoby, ktorou ste sa stali.

 

Zdroj: elitedaily.com
Foto via WeHearIt