6 dovodov cestovat

6 dôvodov prečo cestovať, kým ste mladí a nikdy neprestať

by / 1 Comment / 10432 View / 27/05/2014

Cestovanie je viac než len rozptýlenie od každodenných povinností bežného života. Je to skúsenosť zakaždým, keď sa vydáte na cestu a nastúpite do vlaku, či lietadla. Cestovanie vás môže za rok naučiť viac, ako sa väčšina ľudí naučí za celý život.

Nie je to len o tom, že navštívite iné časti sveta a dozviete sa niečo o ľuďoch, ktorí tam žijú. Najdôležitejšie je, že spoznáte sami seba.

Uvidíte samých seba tak, ako ste sa nikdy predtým nevideli. Byť sám v cudzej krajine, vám určite otvorí oči. Ale, aby ste mohli plne využívať výhody cestovania, mali by ste cestovať, kým ste mladí.

 

1. Stretnete sa s ľuďmi vo vašom veku a uvidíte, ako žijú

Je to oveľa ťažšie, keď ste už starší, pretože asi tak ako každý budete mať prácu alebo manželstvo, prípadne oboje. Pracovný a manželský život vyzerá veľmi podobne vo väčšine častí sveta.

S vekom prichádza zodpovednosť a so zodpovednosťou prichádza nedostatok voľného času. Najlepšie je cestovať, keď viete, že s najväčšou pravdepodobnosťou môžete stretnúť  ľudí, ktorí budú mať čas si vyraziť a ukázať vám tie najlepšie miesta. Taktiež to bude niekto, s kým sa môžete rozprávať a zdieľať myšlienky. Čím sú ľudia starší, tým menší majú záujem stretávať sa s novými ľuďmi.

2. Môžete robiť všetky tie šialené veci, o ktorých viete, že ich pravdepodobne oľutujete

Našťastie ste dosť mladí a máte čas na ne zabudnúť. Ste mladí a stále veríte, že párty až do svitania, je dobrý nápad. Nedopustite, aby vás zbytočné premýšľanie o to všetko pripravilo! Žijete iba raz, vychutnajte si to, kým nebudete nútení nájsť si potešenie v jednoduchších veciach.

Nehovoriac o tom, že až budete starší, nebudete môcť žúrovať, a takisto tomu nebudete tak naklonení ako keď ste mladí. A pokiaľ sa vám to aj podarí, následky budú oveľa horšie.

3. Môžete sa zamilovať do nesprávnej osoby

Buďme k sebe úprimní, milujeme cestovanie, pretože dúfame, že stretneme nejakú krásnu a exotickú osobu, ktorá bude naším milencom, aspoň na krátku chvíľku.

Chceme  “Euro – flirt”. Zamilovať sa do niekoho, s kým sotva komunikujeme, je naozaj niečo zvláštne – nerobím si srandu. Je to dôkaz toho, ako môžu ľudia komunikovať bez ohľadu na to, akým jazykom hovoria.

4. Môžete vidieť svet, kým ste otvorení novým myšlienkam

Ak si chcete zachovať otvorenú myseľ, je nevyhnutné, neustále sa dostávať do kontaktu s novými variáciami rovnakých vecí. Musíte si uvedomiť, že niektoré z najjednoduchších vecí, ktoré beriete za úplnú samozrejmosť, inde už také samozrejmé nie sú.

Čím ste starší, tým ste viac pohodlnejší a máte svoje zvyky, a tým menej ste otvorení skúšať nové veci a pozerať sa na veci z iného uhla pohľadu. Vždy môže byť niečo správne a niečo zlé, ale rozdiely tu jednoducho existujú.

5. Môžete jesť a piť ako keby ste boli mladí, pretože ste mladí

Metabolizmus v najbližších dvoch desaťročiach pôjde “dolu vodou”, alebo tak nejako. Samozrejme, že sa to môže zmeniť s pokrokom v medicíne, ale tým si nemôžeme byť až takí istí.

Keď ste mladí, stále sa môžete napchávať do prasknutia a piť ako dúha, a to s minimálnymi následkami a následnej ľútosti. Váš žalúdok teraz znesie všetky tie pikantné, mastné a ťažko stráviteľné potraviny. Môžete pokojne vypiť aj pol litra saké (japonské ryžové víno).

Bohužiaľ, akonáhle vám nabehne štyridsiatka, tak to nepôjde tak ľahko. Život si nemôžete naplno vychutnať, pokiaľ nemôžete ochutnať to, čo život ponúka.

6. Budete lepšou, kompletnejšou osobou

Uvidíte, že to nie je len o tom, čo sa učíte, ale keď sa to naučíte, že je to obrovský rozdiel. Život a realitu zažijete na niekoľkých úrovniach.

Ste ovplyvnení všetkým, čo ste zažili. A všetko, čo v súčasnej dobe zažívate, ovplyvňuje to, aké budú vaše ďalšie skúsenosti. S každou novou skúsenosťou prichádza vylepšený filter, ktorým spracovávate informácie.

Vystaviť sa rôznym skúsenostiam v mladom veku, doslova zmení váš ​​život. Je to menej pravdepodobné, akonáhle dosiahnete štyridsiatku, pretože ste už prežili dosť a máte zaužívané určité zvyky a spôsoby myslenia. Mali by ste cestovať a učiť sa, kým ste mladí, a potom pokračovať po celý život – stále sa učiť nové veci zo svojich ciest.

 

Pôvodný článok bol uverejnený na www.elitedaily.com

  • Kristína Cranberry Kvasnicova

    kto toto písal? Super príspevok, ktorý posotí aj neposotiteľných.