candycrush

CANDY CRUSH SPRAVÍ ZO SVOJHO TVORCU MILIARDÁRA

by / 0 Comments / 602 View / 15/04/2014

Tvorca hry Candy Crush Sága tvrdí, že jeho spoločnosť bude mať hodnotu viac než 7 miliárd dolárov.

Tvorca známej cukríkovej hry z facebooku, Candy Crush Saga, mieri na burzu. Vývojárska firma King.com, ktorá vytvorila hry ako Candy Crush Saga a 180 ďalších titulov, očakáva, že sa cena jednej jej akcie bude pohybovať v rozpätí 21 – 24 dolárov. Čím by hodnota spoločnosti bola viac ako 7 miliárd dolárov. Spoločnosť plánuje uviesť svoje akcie na New York Stock Exchange, pod symbolom KING.

Tento úspech sa pripisuje najmä hre Candy Crush Saga, ktorá bola vydaná v roku 2012. V tomto roku bola spoločnosť v zisku len 7,8 miliónov dolárov. Odvtedy sa situácia výrazne zmenila. Candy Crush Sagu si zahrá viac ako 97 miliónov fanúšikov denne, patrí medzi najsťahovanejšie aplikácie na svete. Táto hra zarobí 850 tisíc dolárov denne a to tvorí 78% tržieb spoločnosti. Tento zisk je generovaný hlavne reklamou, ale taktiež aj “bonusmi”, ktoré si ľudia môžu v hre kúpiť.

Napriek tomu, že sa zisk firmy momentálne vyvíja dobre, tak je len otázkou času, kedy ľudí táto hra prestane baviť. Niečo podobné sa stalo aj populárnej hre Angry Birds od spoločnosti Rovio alebo hre FarmVille od spoločnosti Zynga. King.com sa proti tomu poistil vytváraním ďalších hier, ale či to bude stačiť…