Evernote remember

Evernote

by / 0 Comments / 528 View / 17/09/2014

Samozrejme, možno stále chcete so sebou nosiť zápisník a krásne plniace pero, jednoducho pre váš dobrý pocit. Ale to je len ťažko najúčinnejší spôsob, ako robiť a ukladať poznámky kdekoľvek ste. A pritom, ten dokonalý nástroj máte pohodený niekde v taške, vo vrecku, či dokonca priamo na stole.

Váš mobil sa vie pripojiť na internet, na rozdiel od bežného zápisníku, čo vám umožní skutočne uschovať vaše poznámky aj niekde inde. Taktiež, mobil je vybavený aj fotoaparátom, klávesnicu, a takmer nekonečným množstvom aplikácií navrhnutými tak, aby bolo čo najjednoduchšie dostať každú myšlienku z hlavy do spoľahlivejšieho systému. Budete môcť vyhľadávať a organizovať vaše poznámky a miesto nečitateľného škrabopisu budú vaše poznámky čitateľné.

Ak všetko, čo chcete urobiť, je zapísať si názov veľkého románu, ktorý ste práve vymysleli, skôr než ho zabudnete, môžete si v podstate vybrať niekoľkých stoviek zápisníkových aplikácií. Alebo môžete použiť predinštalovanú aplikáciu na poznámky. Alebo nie. Vyberte si aplikáciu, ktorá bude spracovávať všetko, čo je vo vašej hlave. Vyberte si aplikáciu, ktorá ponúka najlepšie vyhľadávanie, najlepší organizačný systém. Vyberte si aplikáciu, ktorá umožňuje najjednoduchšie zapísanie, a potom to neskôr nájsť v úplnej pohode, bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate. Vyberte si aplikáciu, ktorú budete môcť používať na všetkých zariadeniach (pc, tablet a pod.) a operačných systémoch.

Taký je Evernote.

evernote 1

Víťaz Evernote

Evernote je aplikácia, ktorá rastie s vami. Keď ju vyskúšate po prvykrát, pravdepodobne pridáte nejaké bežnú poznámku, pripomienku, či vtipnú hlášku, ktorú ste počuli v autobuse. No potom zistíte, že malý mikrofón v aplikácii vám umožní nahrať audio záznam, kým si robíte iné poznámky, takže sa k tomu môžete vrátiť neskôr. Prídete na to, že miesto zapisovania si na tabuľu, existuje jednoduchší spôsob ako to všetko zaznamenať. A ako rýchlo môžete vytvoriť všeobecný zoznam na nákup a nastaviť si pripomenutie, aby ste nezabudli ísť do obchodu. Keď dostanete vizitku, tak ju len naskenujete behom chvíľky. Tak isto jednoducho si môžete uložiť webovú stránku, gify, či rôzne články.

Evernote vizitka evernote vizitka 2

Evernote sa vlastne snaží rozšíriť definíciu “poznámková aplikácia”. Je to skutočne “nádoba”, ktorá je schopná prijímať a spracovávať všetko, čo do nej vhodíte. Vie skenovať aj ručne písané poznámky, takže sa slová stanú čitateľné a ľahko vyhľadateľné – ak budete Evernote využívať správne, Evernote bude pre väs niečo ako Google vašej mysle. Je dobrý a je dobrý všade, Evernote má atraktívne a ľahko použiteľné aplikácie pre Android, iOS, Windows, Mac, Windows Phone, BlackBerry, web a ešte mnoho ďalších. Bez ohľadu na to, kde ste a čo robíte, budete mať prístup k vašim poznámkam. Veď k čomu by vám boli dobré vaše poznámky, ak sa k nim neviete dostať, pretože ste nechali svoj ​​zápisník doma?

Evernote to do

Evernote má jediný problém, a to počiatočné: “Ako to mám urobiť?” – na začiatku otvoríte prázdnu aplikáciu a budete sa ju snažiť vyplniť. Neexistuje zlá odpoveď, začnite ju plniť s hocičím, čo vás napadne, na čo myslíte, čo nemáte zabudnúť a podobne. A ak ste sa do toho stále nedostali, v Evernote nájdete aplikácie ako “FastEver” a “Drafts”, ktoré sú navrhnuté tak, aby čo najjednoduchšie zaznamenali poznámku, ako je to len možné.

Evernote je technicky bezplatná služba, ale za 5$ na mesiac alebo za 45$ na rok môžete získať v režime offline podporu pre mobily, väčšiu bezpečnosť, podrobnejšie vyhľadávanie a iné. Ale aj bezplatná verzia je najlepšia možnosť poznámkovej aplikácie na trhu. Najlepší spôsob, ako si robiť poznámky, nie je vždy zapisovať si niečo do zápisníka, ktorý môžete kdekoľvek zabudnúť. Evernote pracuje pre vás a podľa vás. Než zabudnete názov tejto aplikácie, stiahnite si ju a dajte svoj ​​mozog do Evernote.

 

Zdroj: theverge.com

Foto via evernote.com