iphone 6

iPhone 6 a Apple Watch, novinky od Apple

by / 0 Comments / 529 View / 09/09/2014

Apple iPhone 6 a iPhone 6 plus

iPhone môžete milovať alebo nenávidieť, označiť ho za úžasný aj nezmyselne drahý, ale jedno je isté, nie je možné ho ignorovať. Takmer každý je s jeho existenciou oboznámený.

Teraz prichádza Apple s novou podobou svojho zariadenia, o ktorej parametroch sa už mesiace špekulovalo a na internete sa šírili rôzne fotografie pravých dielov aj kópií.  V tejto chvíli je oficiálne predstavený a potvrdilo sa, že sa nejedná o jeden telefón. Apple predstavil dva nové modely. iPhone 6 dostal 4,7 palcový displej s rozlíšením 1334 x 750, čo znamená hustotu 326 pixelov na inch. Hrúbka klesla zo 7,6 mm na 6,9 mm.  Avizovaný veľký iPhone s 5,5 palcovým displejom nakoniec predsa existuje. Rozlíšenie tohoto modelu je ešte vyššie, a to 1920 x 1080, teda Full HD s hustotou rozlíšenia 401 ppi (predchádzajúci model 5S mal 1136 x 640 a s hustotou 326 ppi). Hrúbka sa zastavila na hodnote 7,1 mm.

Nový procesor a fotoaparát

Nové iPhony prichádzajú na trh s 64-bitovým A8 procesom, ktorý je o 25 % rýchlejší ako predchodca A7.  Apple tvrdí, že ide o procesor 50x rýchlejší ako v prvom iPhone. Grafický čip by mal byť dokonca 84x rýchlejší ako ten prvý.

iOS 8

Súčasne s novými modelmi prichádza aj nová verzia operačného systému iOS 8. Bude dostupný aj pre staršie zariadenia bezplatne a bude sa dať stiahnuť 17.septembra. Okrem iného, prináša podporu pre klávesnice iných výrobcov, ako je napríklad obľúbený SwiftKey, vylepšené možnosti synchronizácie s vašim Macom a iPadom a pokročilé možnosti nastavenia pre firemných užívateľov.

Apple pay

Apple sa rozhodol nahradiť iPhonom naše peňaženky. Preto vybavil nové zariadenie dlho očakávanou technológiu NFC a vstúpil tak do segmentu bezkontaktných platieb. Platbu potvrdíte snímačom odtlačkov prstov “Touch ID”.  Zaujímavosťou je, že McDonald začal vybavovať svoje prevádzky možnosťou bezkontaktných platieb, a to tesne pred uvedením nového iPhonu.

Vylepšená batéria, rýchlejšie siete a väčšia pamäť

Sľubená je omnoho lepšia výdrž batérie, rýchlejšie WiFi aj LTE a pamäť až do veľkosti 128 GB.

Apple_iPhone_6-3

Apple_iPhone_6-3

 

Apple Watch

Apple watch

Apple watch

Apple odhalil prvú generáciu svojich inteligentých hodniek. Označil ich za najosobnejšie zariadenie, ktoré kedy vytvoril. Budú dostupné na začiatku budúceho roka v 3 verziách (Apple Watch, Apple Watch Sport a Apple Watch Edition). Isté je, že ponúkajú pomerne široké možnosti personifikácie. Používateľovi umožnia najmä monitorovať jeho šporotvé výkony, zdravie, ale takisto platiť cez nový systém Apple Pay a odosielať správy.

Dizajn hodiniek nezaostal za povesťou Applu. Hodinky patria medzi tie najlepšie vyzerajúce v kategórii “smartwatch” a zaujímavý je aj spôsob ovládania korunkou.

Nabíjanie bude zabezpečovať nový bezdrôtový adaptér, na ktorý sa hodniky len priložia.

Apple Watch 2

Apple Watch 2