vynalezy

Neuveriteľné staré vynálezy

by / 0 Comments / 1105 View / 24/08/2014

Nebudete veriť vlastným očiam, keď uvidíte tieto staré vynálezy. Skutočnosť je taká, že bizarné výmysly prevyšujú počet skutočne užitočných vynálezov. Je to zarážajúci fakt, ale vždy tomu tak bolo a aj vždy bude.

Pozrite si niektoré staré vynálezy:

Pohodlný chránič tváre

Nie je to žiadna súčasť kostýmu na Comic-Con. A aj keď vyzerajú ideálne na udržiavanie si zdravého anti-sociálneho odstupu, tak neboli určené ani na to. Sú to vlastne tvárové masky, ktoré mali chrániť tvár pred snehovou búrkou. Jemná pokožka žien bola chránená pred vločkami rútiacimi sa vzduchom.

1

Okuliare na čítanie v posteli

Tieto okuliare na čítanie boli vytvorené v Anglicku v roku 1936. Bolo čítanie v posteli v tej dobe oveľa náročnejšie ako teraz? Možno bol nedostatok vankúšov v medzivojnovom období. Nech už je dôvod akýkoľvek, sme si istí, že sa jednalo o absolútnu nevyhnutnosť.

2

Rozkladacie piano

No, toto je špecifická vec. Toto piano bolo vyrobené špeciálne pre ľudí pripútaných na lôžko.

3

Predĺžiteľný karavan

Prečo nedať vášmu ďalšiemu výletu trochu viac priestoru pomocou rozťahovacieho karavanu? Navyše si sme istí, že je oveľa jednoduchšie ho riadiť, aj keď to tak nevyzerá.

4
Rádiový klobúk

Tento klobúk je vynález jedného Američana z roku 1931. Bol to veľký boom a veľmi dobre sa predával. Bohužiaľ, takmer každý kto si ho kúpil, bol, vraj, fyzicky napadnutý spolubývajúcim alebo cestujúcim v hromadnej doprave.

5

Drevené plavky

Princípom bolo, že drevo pláva na hladine a to by malo predsa uľahčovať plávanie. Nanešťastie, triesky sa mohli dostať takmer všade.

6

Rádiový kočík

Táto prepracovaná mašinka patrí medzi vynálezy vynájdené v roku 1922. Bol určený pre zaneprázdnené mamičky a navrhnutý tak, aby dieťa udržal pokojné a tiché.

7

Obojživelný bicykel

Už ste niekedy chceli ísť bicyklom na výlet ku jazeru a aj si rovno zajazdiť na hladine? S touto šikovnou vecičkou konečne môžete. Tie obrovské biele gule určite nadnášali človeka a bicykel na hladine, ale ako dlho udržali tie tenké, ploché pneumatiky bicykel na ceste, to je už viac otázne.

8
Jednokolesový motocykel

Tento nový typ motocykel bol vynájdený v Nemecku v roku 1925. Vynálezca pravdepodobne hľadal spôsob, ako docieliť, aby sa no motocykle jazdilo ťažšie a tak isto aj oveľa nebezpečnejšie. Tento originál sa na trhu nikdy neujal, svet na neho asi nebol ešte pripravený.

9