jablka

Ženy, ktoré jedia jablká majú lepší sex

by / 0 Comments / 792 View / 17/07/2014

Jablko denne udrží … vaginálnu lubrikáciu. Aspoň, tak to tvrdí nová štúdia v zahraničnom časopise Archívy gynekológie a pôrodníctva.

Vedci študovali 781 talianskych žien, vo veku 18 až 43 rokov, ktoré netrpia depresiou, neberú lieky na predpis a ani nemali žiadnu sexuálnu chorobu. Ženy boli rozdelené do dvoch skupín: v jednej pravidelne konzumovali jablká a v druhej nie.

Účastníčky potom vyplnil prieskum, kde boli otázky o orgazme, sexuálnej frekvencii, lubrikácii a celkovom sexuálnom uspokojení. Zistilo sa, že ženy, ktoré jedli jablká pravidelne boli vlhkejšie, mali viac sexu a vraj bol aj lepší.

Avšak, presná súvislosť  nebola presne dokázaná. Ženy, ktoré jedia viac jabĺk, by jednoducho mali byť celkovo zdravšie a to by malo viesť k lepšiemu sexu. Jablká však obsahujú phlorizdin (látka z koreňov jabloní), druh estrogénu podobný ženskému pohlavnému hormónu estradiolu, ktorý zlepšuje prirodzenú vaginálnu lubrikáciu. Ovocie obsahuje aj polyfenoly a antioxidanty, rovnako ako čokoláda a červené víno, ktoré zvyšujú prietok krvi do pohlavných orgánov.

Vedci sa vo všeobecnosti zhodli na tom, že výsledky sú neobvyklé. A s tým súhlasíme aj my. Jedzte jablká, či už kvôli sexu alebo aby ste boli zdraví.

 

Foto via WeHearIt